2. novembril toimunud vallapoolsel tänuõhtul kuulutati välja selleaastane Elsa Rikandi kultuuripreemia laureaat. Elsa Rikandi preemia antakse välja pikaaegsele ja silmapaistvale valla kultuuri arendajale, jäädvustajale ning järjepidevuse kindlustajale. Sel aastal pälvis tunnustuse Loo Kooli õpetaja Kersti Lepik.

2022. aasta Elsa Rikandi nimeline kultuuripreemia läks sel korral inimesele, kes on aastakümneid panustanud Jõelähtme valla haridusse, kultuuri ning ajalukku, kaasates oma eripalgelistesse tegevustesse nii noori kui vanu, olenemata nende taustast. Ta teeb oma tööd südamega ja on öelnud, et enamjaolt tema tegevus ei tundugi tööna. Koolis on ta andnud oma teadmisi õpilastele erinevate õppeainete näol: arvuti-, inimeseõpetus ja psühholoogia, aga ka kodukandi ajaloos ja turisminduses. Tal täitus sel aastal ka 30.  juubeliaasta Loo Koolis.

Gümnaasiumi õpilased teavad, et lõputunnistust kätte ei saa enne kui pole kolm korda rattamatkal ja vähemalt korra bussireisil valla kaugemates, kaunites kohtades käinud! Kes Kerstiga matkamas on käinud, teavad täpselt mida üks põnev matk peaks endas sisaldama – alati saab targemaks, lugusid erinevate kohtade osas tuleb alati juurde, sest osalejad saavad ka ise oma mälestusi matkadele lisada. Ta oskab hinnata koduvalla ja kogukonna väärtust ning leiab alati võimalusi seda ka teistega jagada ja on ka atesteeritud kohalik giid.
Suur tänu kogu südamega panustamast ja väsimatu õppimise ning õpetamise eest!